Nõuanded, Paadid, Talvehoiustamine

Paadi talvehoiustamise meelespea

Sügis saabub ja paadihooaeg saab varem või hiljem kahjuks läbi. Oleme välja toonud kõige olulisemad toimingud, mida peaks enne paadi talvehoiustamist kindlasti tegema.

Pese paat nii seest kui väljast!

Enne talvehoiustamist pese ja puhasta oma paat põhjalikult nii seest kui väljast. Lase paadil pärast pesemist täielikult kuivada. Mustus ja niiskus loovad ideaalse kasvulava hallitusele.

Ava tühjenduskork

Kui paat on veest välja tõstetud, ava tagumine tühjenduskork, et järelejäänud pilsivesi saaks välja voolata. Võimaluse korral kontrolli ja puhasta pilsipumba imemisavad ning eemalda mustus.

PS! Ära unusta enne paadi uuesti vette laskmist äravoolukorki sulgeda.

Välitingimustes hoiustamise puhul:

Kui paati ei ole võimalik talvehoiustada soojas ruumis, eemalda sõidukate, tekstiil, tööriistad, ankur ja muud seadmed ja vidinad, mis võivad niisketes tingimustes korrodeeruda või hallitama minna. Köied pese mageveega.

Välitingimustes tuleks paat katta, et lumi paati sisse ei pääseks, samas tuleb tagada piisav ventilatsioon. Paadi kate ja selle kinnituskohad ei tohiks paadi pindadega otseselt kokku puutuda, kuna need võivad liikumisel kahjustada paadipinda. Ära kasuta paadi enda sõidukatet talvehoiustamiseks õues. Lageda taeva all tuleb kindlasti arvestada ka lume potentsiaalset kaalu, eriti just klaaspindade puhul.

Hoia paati ja mootorijalga õiges asendis

Hoia paati alati nii, et selle ahtriosa on vöörist veidi madalamal ja tühjendusavad oleksid avatud, et paati sattunud vesi saaks ära voolata. Lõhki külmumise vältimiseks hoia ka mootorijalg ripp- ehk allasendis, et kõik üleliigne vesi saaks vabalt välja voolata.

Paadimootori hooldus

Kindlasti tuleb enne talvehoiustamist ära teha paadimootori hooldus. Mõistlik on oma tehnika usaldada professionaalide kätte, aga kui oled otsustanud ise hoolduse teha, siis tee seda vastavalt tootja juhistele.

Aku

Lae aku enne talve täielikult täis ja puhasta klemmid. Tühi aku võib talvel külmuda ja puruneda. Võimalusel hoia akut soojas ruumis ja lae seda talve jooksul paar korda.

Kui paat puhas, paadimootori hooldus tehtud, paat on kaetud ja õiges asendis ning aku maas võib oma liugleva sõbra talvituma saata. Oleme kokku pannud paatide hoiustamise võrdlustabeli, mis toob välja erinevate variantide plussid-miinused. Paat on suur investeering seega tasub kindlasti kaaluda erinevaid talvehoiustamise võimalusi.

Küsi nõu – aitame leida sinu jaoks parima lahenduse!

Jagame sinuga lahkesti oma pikaajalisi teadmisi ja kogemusi.